Pogoda - Sądeckie.pl5

Dzisiaj jest: 05. 03. 2021
Do końca roku: 301 dniLimanowa: Kończy się budowa wielopoziomowego parkingu przy ul. Ks. Łazarskiego

Limanowa: Kończy się budowa wielopoziomowego parkingu przy ul. Ks. Łazarskiego

W najbliższych dniach zakończą się prace przy budowie wielopoziomowego parkingu powstającego obok limanowskiej Bazyliki. W samym centrum miasta przybędzie 250 nowych miejsc parkingowych.

W czwartek 4 lutego na miejscu realizowanej inwestycji spotkali się członkowie Komisji Gospodarki Komunalnej, Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska Rady Miasta Limanowa, którzy wizytowali obiekt przed jego ostatecznym odbiorem. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z Kierownikiem Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Limanowa Stanisławem Gorczowskim oraz przedstawiciele wykonawcy zadania.


Parking przy Bazylice działał będzie w oparciu o Regulamin uchwalony przez Radę Miasta Limanowa. Na początku w czasie tzw. „okresu próbnego” otwarty będzie w godz. od 6.00 do 20.00, a nieczynny w godzinach nocnych. Okres próbny potrwa nie dłużej niż trzy miesiące, a potem kierowcy parkować będą mogli przez całą dobę. Opłaty od parkujących ponoszone będą tak, jak na parkingu pod targowiskiem „Mój Rynek”. Na miejscu dostępne będą cztery kasy, które przyjmować będą monety i banknoty, będą one wydawać resztę, a także obsługiwać płatności bezgotówkowe. Kasy honorować będą Limanowską Kartę Mieszkańca, a opłaty za parkowanie pobierane będą od poniedziałku do soboty – bezpłatne parkowanie możliwe będzie w niedziele oraz święta.


Obiekt wyposażony jest w 250 miejsc parkingowych posiada toalety dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych, a także miejsce do przewijania niemowląt. Pomiędzy poszczególnymi poziomami parkingu skorzystać możne będzie z windy.


Budowa parkingu realizowana jest w ramach zadań, na które Miasto Limanowa pozyskało dotację z RPO. Inwestycja w trybie „zaprojektuj i wybuduj” powstaje na działkach nr 388 i 380/3 przy ul. Ks. Łazarskiego, w miejscu dawnego parkingu św. Krzysztofa, administrowanego przez parafię w Limanowej. Zadanie za kwotę 9 mln 960 tys. zł wykonuje firma „RUKO”, która złożyła najkorzystniejszą ofertę przetargową na realizację robót.


Źródło: Miasto Limanowa

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować