Mali ekolodzy ze Starego Sącza. Zwycięzcy konkursu przyrodniczego
20 lutego 2025 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. ks. J. Słowackiego w Starym Sączu odbył się etap gminny konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Tegoroczna edycja koncentrowała się na fascynującym świecie owadów Polski. Konkurs, organizowany od 2002 roku przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, ma na celu rozwijanie wiedzy na temat ochrony przyrody, ekologii oraz zachęcanie młodzieży do aktywnego działania na rzecz środowiska.

W rywalizacji wzięło udział 18 uczniów z 6 szkół podstawowych z terenu gminy Stary Sącz. Po pasjonujących zmaganiach najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starym Sączu, w składzie: Jacek Cygan, Piotr Przybylski i Dawid Szarata, pod przewodnictwem Pani Anny Rybińskiej. Zwycięska drużyna będzie reprezentować gminę w dalszym etapie konkursu, który odbędzie się na poziomie parkowym.
Wszystkie drużyny otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Starego Sącza oraz materiały promujące parki krajobrazowe. Konkurs cieszy się rosnącym zainteresowaniem, co pokazuje liczba uczestników każdego roku. Uczniowie z pasją zdobywają wiedzę o przyrodzie, jej ochronie oraz bogactwie polskiego krajobrazu.
Zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnych etapach i dalszych sukcesów w popularyzowaniu wiedzy przyrodniczej!
Źródło: Fot. UMSS
Komentarze