Marszałek Witold Kozłowski z wizytą w Nowym Sączu i Korzennej

Witold Kozłowski, marszałek Małopolski, odbył w poniedziałek 31 lipca wizytę w Nowym Sączu, Dąbrowie i Korzennej. W Nowym Sączu spotkał się z rektorem Akademii Nauk Stosowanych Mariuszem Cygnarem, prorektorem ds. studenckich i kształcenia Haliną Potok oraz dyrektorem Szpitala im. Jędrzeja Śniadeckiego Lidią Zelek. Towarzyszył mu wicemarszałek Łukasz Smółka i poseł Patryk Wicher.

Marszałek Witold Kozłowski z wizytą w Nowym Sączu i Korzennej

Celem spotkania było omówienie planów inwestycyjnych dotyczących infrastruktury medycznej i edukacyjnej w regionie. Marszałek Kozłowski zapowiedział, że zostanie powołany zespół międzyinstytucjonalny, który zajmie się opracowaniem koncepcji zagospodarowania nieruchomości w Dąbrowie, gdzie znajduje się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy szpitalu. Zespół będzie brał pod uwagę potrzeby zarówno szpitala, jak i Akademii Nauk Stosowanych, która kształci studentów na kierunku lekarskim.


Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia, która oferuje studia o profilu praktycznym w różnych dziedzinach. Jednym z nowych kierunków, które będą dostępne od nowego roku akademickiego, jest kierunek lekarski. Marszałek Kozłowski wyraził swoją satysfakcję z tego faktu i podkreślił znaczenie kształcenia przyszłych lekarzy w sądeckiej uczelni.


Studenci kierunku lekarskiego będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury Wydziału Nauk o Zdrowiu, który dysponuje m.in. pracownią anatomiczną 3d i planuje wybudować prosektorium do końca 2025 roku. Wydział Nauk o Zdrowiu ma także w planach uruchomienie dwóch innych kierunków związanych ze zdrowiem: położnictwa i dietetyki.


Podczas wizyty w Korzennej marszałek Kozłowski omówił z wójtem gminy Leszkiem Skowronem szczegóły organizacji dożynek wojewódzkich, które odbędą się na terenie zabytkowego dworu i parku 20 sierpnia. Poruszono także temat powstania nowego kompleksu wojskowego w gminie, który będzie bazą dla 4. Batalionu Piechoty Górskiej.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować