Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

MPEC podpisało porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Budowlanych

MPEC podpisało porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Budowlanych

W dniu 20 września 2022 r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Nowym Sączu oraz Zespołem Szkół Budowlanych w Nowym Sączu. Porozumienie w obecności Prezydenta Ludomira Handzla podpisali Dyrektor Andrzej Sojka oraz Prezes Zarządu Paweł Kupczak i Wiceprezes Piotr Jeliński. Jest to już trzecie porozumienie z jednostką kształcącą młode pokolenie w Nowym Sączu.

Cieszę się uczniowie będą mogli sprawdzić zdobytą teorię w praktyce. Cieszę się, że współpraca się rozwija i mam nadzieję, że w przyszłości część uczniów „budowlanki” znajdzie zatrudnienie w miejskiej spółce. Inwestujemy w szkolnictwo branżowe – powiedział prezydent Ludomir Handzel.


MPEC od 2019 roku współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową (od października 2022 r. Akademia Nauk Stosowanych), natomiast od 2021 roku również z Centrum Kształcenia Zawodowego. Celem współpracy z ZSB jest zapewnienie wysokiego poziomu kształcenia uczniów, odpowiadającym potrzebom rynku pracy. Ponadto, dzięki realizacji praktyk w naszej Spółce uczniowie zdobędą wiedzę oraz cenne doświadczenie w zakresie budowy, montażu oraz eksploatacji sieci ciepłowniczych, węzłów cieplnych i instalacji grzewczych. Dużym atutem współpracy będzie możliwość praktycznego zapoznania uczniów z obsługą maszyn oraz urządzeń, które stosowane są w MPEC-u. Zdobyte doświadczenie w przyszłości zapewni uczniom ZSB łatwiejszy start na rynku pracy.


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować