Na Dunajcu powstanie tor kajakowy

Tor kajakowy na Dunajcu to marzenie wielu sportowców i miłośników tej dyscypliny. Dzięki staraniom starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i Klubu Sportowego START, marzenie to może się wkrótce spełnić. Z Ministerstwa Turystyki i Sportu przyszła dobra wiadomość - na budowę toru przyznano ponad 1,2 miliona złotych z programu inwestycji strategicznych dla sportu na rok 2023. To prawie połowa kosztów całej inwestycji, która wyniesie około 2,5 miliona złotych.

Na Dunajcu powstanie tor kajakowy

Tor kajakowy powstanie w miejscu obecnego, niedaleko mostu helleńskiego na Dunajcu w Nowym Sączu. Będzie miał około 300 metrów długości i 50 bramek do slalomu w kajakarstwie górskim. Bramek będą zamocowane na linkach do słupków na brzegach rzeki. Tor będzie spełniał wymagania do organizacji zawodów międzynarodowych, z miejscami dla sędziów i widzów.


To wielka szansa dla naszych kajakarzy, którzy mają świetne wyniki i ambicje. Tor kajakowy na Dunajcu będzie naturalny i profesjonalny, co pozwoli na rozwój tej dyscypliny w naszym regionie - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego projektu, zwłaszcza Ministrowi Turystyki i Sportu Kamilemu Bortniczukiemu i Sekretarzowi Stanu Andrzejowi Gut-Mostowemu.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować