Narkotyki o wartości 100 tysięcy złotych w jednej z piwnic na terenie Nowego Sącza

Ponad 1,6 kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 100 tysięcy złotych zabezpieczyli sądeccy policjanci w jednej z piwnic na terenie Nowego Sącza.

Narkotyki o wartości 100 tysięcy złotych w jednej z piwnic na terenie Nowego Sącza

Funkcjonariusze zatrzymali i przedstawili zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków dwójce sądeczan. Jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Sądeccy policjanci, którzy zwalczają przestępczość narkotykową ustalili, że jedna z mieszkanek Nowego Sącza może posiadać w swoim domu środki odurzające. Kilka dni temu funkcjonariusze pojawili się w jej mieszkaniu.


Nie zastali młodej kobiety, ale podczas przeszukania w obecności domowników, w jednym z pokoi znaleźli susz roślinny o charakterystycznym zapachu marihuany. Policjanci postanowili sprawdzić również piwnicę przynależącą do mieszkania. Tam także znaleźli susz zapakowany foliowe worki. Następnie funkcjonariusze ustalili, gdzie przebywa 22-latka. W chwili zatrzymania kobieta również przy sobie miała susz roślinny. Po przebadaniu i zważeniu wszystkich zabezpieczonych substancji, okazało się, że łącznie było to blisko 1645 gramów marihuany.


W tej sprawie policjanci zatrzymali też 32-latka z Nowego Sącza, który miał przy sobie pewne ilości marihuany. Sądeczanie usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających (art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii), za co grozi od roku do 10 lat więzienia. Dodatkowo wobec kobiety zastosowano dozór Policji, a mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.


Źródło : KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować