Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

NFZ opublikował wykaz placówek w których będzie szczepiony personel medyczny. W subregionie sądeckim będą to cztery szpitale

NFZ opublikował wykaz placówek w których będzie szczepiony personel medyczny. W subregionie sądeckim będą to cztery szpitale

W tzw. szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.

 

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

 

Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie „0”), zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali PSZ.

 

WAŻNE: Część szpitali zadeklarowało zaszczepienie tylko swojego personelu. Te szpitale nie są ujęte, jako szpitale węzłowe.

 

W szpitalach węzłowych zostanie zaszczepiony personel tych szpitali, ale także innych jednostek, w tym aptek.

 

Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

 

W subregionie sądeckim szpitalami węzłowymi będą:

  • Samodzielny Publiczny Zakład opieki Zdrowotnej - Szpital i. Dr. Józefa Dietla w Krynicy-Zdroju
  • Szpital Powiatowy w Limanowej i. Miłosierdzia Bożego
  • Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach
  • Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu

 

Źródło: NFZ

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować