Sądeckie.pl

Lubisz być na bieżąco z tym co sie dzieje na Sadecczyznie?

Zapisz Nasz Serwis w zakładkach i miej pewność stałego dostępu do rzetelnych informacji z Sądecczyzny.

Nie żyje druh Marek Kawula. Przez niemal pół wieku służył w OSP Tymbark

Nie żyje Marek Kawula, wieloletni i zasłużony druh OSP Tymbark. Z jednostką był związany od 1980 roku, uczestnicząc w działaniach ratowniczych i życiu strażackiej społeczności. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 31 sierpnia.

Nie żyje druh Marek Kawula. Przez niemal pół wieku służył w OSP Tymbark
Nie żyje druh Marek Kawula. Przez niemal pół wieku służył w OSP Tymbark. Fot. OSP Tymbark

Tymbarska Ochotnicza Straż Pożarna żegna jednego ze swoich zasłużonych druhów. Zmarł Marek Kawula, który z jednostką był związany od 1980 roku. Przez niemal pół wieku uczestniczył w działaniach związanych z ratowaniem życia, zdrowia i mienia.

Marek Kawula przez wiele lat reprezentował OSP Tymbark jako członek pocztu sztandarowego. Angażował się również w działalność jednostki i lokalnej społeczności strażackiej.

Za swoją służbę został uhonorowany licznymi odznaczeniami. Otrzymał Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi Orderu Św. Floriana, a także Złoty, Srebrny i Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa oraz odznakę Strażak Wzorowy.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 31 sierpnia, w kościele parafialnym w Tymbarku. O godz. 13.30 zaplanowano wprowadzenie ciała oraz wspólny różaniec w intencji zmarłego. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 14. Po niej nastąpi odprowadzenie Marka Kawuli na miejsce spoczynku.

Rodzinie, bliskim i znajomym zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować