Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

Nieznany sprawca uszkodził nowo wybudowany odcinek drogi w Łyczanej

Nieznany sprawca uszkodził nowo wybudowany odcinek drogi w Łyczanej

Na 8 tysięcy złotych wyceniono straty spowodowane uszkodzeniem nowo wybudowanej drogi w Łyczanej. Nieznany sprawca mimo wyraźnego zakazu korzystania z drogi ominął barierki i wjechał na świeżo położony beton, niszcząc fragment nawierzchni.

Droga budowana przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna nie była jeszcze oddana do użytku. Nowo położona nawierzchnia betonowa do czasu jej stwardnienia nie może być użytkowana. Po pracy na zakończenie dnia drogę wyraźnie oznakowano, wskazując, że roboty trwają i obowiązuje zakaz ruchu.


Mimo to nieznany dotąd kierowca ominął barierki i znaki, i wjechał na ledwo co położoną nową nawierzchnię, przejeżdżając po niej na odcinku o długości co najmniej kilkudziesięciu metrów. W efekcie spowodował spore zniszczenia, a zatrzymał się dopiero w miejscu, w którym koła samochodu niemal ugrzęzły w świeżym betonie.


Skutkiem nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy prace przy budowie drogi potrwają dłużej. Konieczne będzie położenie zniszczonego odcinka na nowo i poniesienie dodatkowych kosztów z tym związanych.


Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna o zniszczeniu drogi powiadomiło policję, która próbuje ustalić personalia sprawcy. Ktokolwiek posiada informacje w tej sprawie proszony jest o kontakt z posterunkiem policji w Korzennej. Ustalenie sprawcy pozwoli go obciążyć kosztami naprawy drogi finansowanej z budżetu gminy.


Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować