Nowy Sącz: Trwają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Freislera i 1 Brygady

Przebudowa skrzyżowania ulic Freislera i 1 Brygady jest ważnym projektem, który poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania w Nowym Sączu. W ramach inwestycji powstanie nowoczesne rondo, które zapewni płynność ruchu drogowego w tym rejonie miasta. Prace są realizowane zgodnie z harmonogramem i mają się zakończyć do końca sierpnia.

Nowy Sącz: Trwają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Freislera i 1 Brygady

Obecnie trwają prace związane z budową kanału deszczowego, który odprowadzi nadmiar wody opadowej i zapobiegnie zalaniom. Ponadto wykonywane są roboty brukarskie, które obejmują ułożenie krawężników, obrzeży i ścieżki pieszo-rowerowej. Ścieżka będzie służyć zarówno pieszym, jak i rowerzystom, co zwiększy atrakcyjność tego miejsca.


Kolejnym etapem prac jest wykonanie konstrukcji wyspy kanalizującej na ul. Freislera oraz pierścienia ronda. Wyspa będzie kierować pojazdy na odpowiednie pasy ruchu, a pierścień będzie umożliwiał łatwe skręcanie w wybranym kierunku. Na skrzyżowaniu pojawi się również nowe oświetlenie energooszczędne oraz doświetlenie przejść dla pieszych, co poprawi widoczność i bezpieczeństwo po zmroku.


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować