Nowy szkoleniowiec "Biało-Czarnych"

Nowym szkoleniowcem “Biało-Czarnych” został Łukasz Mierzejewski, którego kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy.

Nowy szkoleniowiec "Biało-Czarnych"

Łukasz Mierzejewski ma bogate doświadczenie piłkarskie jako zawodnik Legii Warszawa oraz Zagłębia Lubin, gdzie zdobywał Mistrzostwo Polski. Ponadto, ma na swoim koncie wicemistrzostwo Europy U-16 oraz mistrzostwo Europy U-18. Przez wiele lat reprezentował barwy klubów takich jak Legia Warszawa, ŁKS Łódź, Zagłębie Lubin, Widzew Łódź, Cracovia i Górnik Łęczna.

Po przejściu na ławkę trenerską, Łukasz Mierzejewski rozpoczął pracę jako szkoleniowiec Lewarta Lubartów, a w lipcu 2019 roku przejął Avię Świdnik. W ciągu tego okresu prowadził Avię w 161 meczach III ligi, osiągając bilans 83 zwycięstw, 39 remisów i 39 porażek.

Trener Łukasz Mierzejewski po pierwszym treningu stwierdził, że nie zastanawiał się długo nad przyjęciem propozycji prowadzenia drużyny "Biało-Czarnych".

Sandecja to klub z bogatą historią, dużym potencjałem, długo się nie zastanawiałem. Warunki, jakie posiada ten klub na pewno mocno zachęciły mnie do pracy tutaj - powiedział trener Łukasz Mierzejewski.

Asystentem trenera Łukasza Mierzejewskiego został Mykhailo Kaznokha. 34-letni szkoleniowiec posiada licencję UEFA A i zdobywał wiedzę na kursach, konferencjach oraz stażach, m.in. w Warcie Poznań, Motorze Lublin i Stali Stalowa Wola. Przed dołączeniem do naszego zespołu, pracował z młodzieżą, głównie w Zamościu, gdzie później objął stanowisko trenera pierwszej drużyny.

Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować