Pamięci Marcina Bernackiego. 30 września Turniej szachowy o Puchar Prezydenta Nowego Sącza

W sobotę 30 września 2023 w reprezentacyjnej sali nowosądeckiego ratusza odbędzie się Memoriał im. Marcina Bernackiego – Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza Juniorów w Szachach. Zawodnicy już po raz siódmy zagrają o Puchar Prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Pamięci Marcina Bernackiego. 30 września Turniej szachowy o Puchar Prezydenta Nowego Sącza

Celem Memoriału jest uczczenie pamięci Marcina Bernackiego, uzdolnionego szachisty i wychowanka Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, który zmarł na ciężką chorobę hematologiczną osiem lat temu, 15 listopada 2015 roku.


Celem jaki przyświeca organizatorom turnieju i gorąco kibicującej młodym szachistom Pani Marii Bernackiej jest zawsze popularyzacja „królewskiej gry” na Sądecczyźnie oraz podnoszenie umiejętności i poziomu gry.


Do udziału w turnieju zapraszamy dzieci i młodzież do 20. roku życia. Zgłoszenie uczestnictwa należy przesłać na adres mailowy: widla.piotr@gmail.com lub w serwisie chessarbiter.com do dnia 29 września. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, datę urodzenia, kategorię szachową, nazwę klubu lub miasta.


Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Turniej odbywać się będzie w tempie 10 minut na zawodnika + 5 sekund za każde wykonane posunięcie.


Turniej zostanie zgłoszony do FIDE co oznacza możliwość zdobycia międzynarodowego rankingu szachowego szachów szybkich.


O kolejności miejsc decyduje liczba punktów. Obowiązują aktualne przepisy gry FIDE.


Rejestracja będzie możliwa jeszcze w sobotę 30 września między godz. 8:45 a 9:40 w miarę wolnych miejsc. Zamknięcie listy nastąpi o godz. 9.40.


Od uczestników pobierana będzie opłata klasyfikacyjna w wysokości 20 złotych. Szczegóły tutaj.


Wzorem lat ubiegłych, koordynatorem turnieju i sędzią będzie Piotr Widła, instruktor szachowy w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.


Źródło: Pałac Młodzieży

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować