Pierwsze odpady trafiły na PSZOK w Miłkowej

Od 2 maja mieszkańcy gminy Korzenna mogą korzystać z Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów w Miłkowej. PSZOK jest gotowy już od kilku miesięcy, ale oficjalnie otworzono go dopiero po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie wydanego przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Pierwsze odpady trafiły na PSZOK w Miłkowej

W pierwszym dniu działalności PSZOK-u skorzystało około 20 osób. Przywieźli oni do Miłkowej różne odpady, takie jak stare meble, zużyty sprzęt AGD oraz stare okna. Wszystkie odpady były ważone przed przyjęciem i następnie posegregowane według różnych frakcji. Łącznie oddano około 300-400 kg odpadów.

PSZOK przyjmuje różnego rodzaju odpady, których nie można wrzucać do zwykłych worków na śmieci. Przykłady takich odpadów to zużyte meble, sprzęt AGD, opony, tekstylia oraz obuwie. PSZOK będzie czynny pięć razy w tygodniu, od wtorku do soboty, i obsługiwać będzie wyłącznie mieszkańców gminy Korzenna.

W dniu otwarcia PSZOK odwiedzili m.in. radni Rady Gminy Korzenna oraz uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miłkowej. Gościom krok po kroku zaprezentowano zasady funkcjonowania PSZOK-u i objaśniono sens jego istnienia. Podkreślono, że PSZOK nie jest składowiskiem odpadów, ponieważ wszystkie pozostawione tam rzeczy są systematycznie przewożone na składowisko lub do firm zajmujących się recyklingiem.

Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować