Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Podrzecze: Wypadek samochodu osobowego. Kierowca był zakleszczony w pojeździe

Podrzecze: Wypadek samochodu osobowego. Kierowca był zakleszczony w pojeździe

22 września o godzinie 6.53 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Podrzecze zadysponowane zostały do działań w Podrzeczu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że kierujący samochodem osobowym z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przepust. Na miejscu znajdowała się karetka Pogotowia Ratunkowego. Na skutek zderzenia, obrażenia odniósł kierujący samochodem marki Seat, który został zakleszczony w pojeździe. Poszkodowany był nieprzytomny z zachowanymi funkcjami życiowymi.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu klem akumulatora, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Do pojazdu został wprowadzony ratownik, który stabilizował odcinek szyjny kręgosłupa mężczyzny oraz zabezpieczył go na czas pracy narzędziem hydraulicznym. Usunięto przednie drzwi od strony kierowcy. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego, został on przełożony na nosze typu deska i zbadany przez ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce przybył LPR, który zabrał poszkodowanego.


Na czas prowadzenia działań oba pasy jezdni zostały zablokowane. Wycieki substancji ropopochodnych usunięto za pomocą sorbentu oraz dyspergentu. Zastęp z JRG 2 zakończył działania i powrócił do koszar, na miejscu pozostał zastęp z OSP Podrzecze. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto pojazd z jezdni oraz uprzątnięto pozostałości powypadkowe.


Źródło: PSPNS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować