Policjanci z KPP w Limanowej zorganizowali spotkanie edukacyjne dla rodziców

Profilaktyka narkotykowa to ważny temat, który powinien być omawiany zarówno w szkole, jak i w domu. Dlatego policjanci z KPP w Limanowej organizują spotkania edukacyjne dla rodziców i nauczycieli, aby podnieść ich świadomość na temat zagrożeń związanych z używaniem przez młodzież substancji psychoaktywnych.

Policjanci z KPP w Limanowej zorganizowali spotkanie edukacyjne dla rodziców

Jednym z takich spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej w Kłodnym, gdzie asp. Dariusz Ciba przedstawił uczestnikom informacje na temat rodzajów i skutków narkotyków, dopalaczy i innych uzależnień. Policjant pokazał także, jak rozpoznać objawy zażywania środków odurzających i gdzie szukać pomocy w razie potrzeby.


Na uwagę zasługuje profilaktyczna walizka narkotykowa, która jest narzędziem służącym do pokazania rodzicom, jak wyglądają i jak są używane różne substancje nielegalne. Walizka zawiera atrapy narkotyków, które są najczęściej spotykane na polskim rynku, oraz akcesoria do ich przyjmowania. Celem tej prezentacji jest zwiększenie czujności rodziców i ułatwienie im rozmowy z dziećmi na temat narkotyków.


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować