Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniPowiat nowosądecki otrzyma ponad 300 tys. zł na dwa boiska

Powiat nowosądecki otrzyma ponad 300 tys. zł na dwa boiska

Promesę na ponad 300 tysięcy złotych przywiózł dzisiaj z Krościenka nad Dunajcem starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

 

Te pieniądze to dofinansowanie do budowy boisk sportowych. Środki pochodzą z projektu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa”, a promesy wręczał senator Jan Hamerski i Marszałek Województwa Witold Kozłowski.

 

Budowa jednego z obiektów została już ukończona – to boisko przy Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju – jednostce Powiatu Nowosądeckiego.

 

Rocznie w DWD przebywa kilka tysięcy dzieci i młodzieży, a szczególną popularnością cieszy się okres ferii i wakacji. Właśnie z myślą o przybywających tutaj z całej Polski młodych ludziach, podjęliśmy decyzję o modernizacji starego i zniszczonego boiska. Obiekt ma powierzchnię 368 metrów kwadratowych, ma bezpieczną nawierzchnię, jest ogrodzony, a kibice będą mogli oglądać rozgrywki korzystając z trybu – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

 

Wartość robót to ponad 280 tysięcy złotych. Dofinansowanie w ramach projektu wynosi 152 320 zł.

 

Kolejne boisko jest w fazie projektowania, ale wiadomo, że zostanie wybudowane przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie. Tutaj kwota dofinansowanie również wyniosła 152 320 złotych.

 

Dziękuję Marszałkowi Województwa Witoldowi Kozłowskiemu za przyznanie dofinansowania. Takie obiekty są bardzo ważne dla młodzieży, której chcemy zapewnić wszechstronny rozwój. To kolejne boiska, które budujemy jako Powiat Nowosądecki. W planach jest również hala sportowa przy Zespole Szkół w Marcinkowiach – mówi starosta Marek Kwiatkowski.

 

Oprócz Powiatu Nowosądeckiego, dofinansowanie otrzymały jeszcze dwie gminy z naszego regionu: Korzenna i Łącko.

 

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować