Powiatowe eliminacje do 46. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity

Zapraszamy orkiestry dęte do udziału w 46. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity 2024”. W pierwszym etapie, w eliminacjach powiatowych wyłonione zostaną orkiestry, które w czerwcu wystąpią na spotkaniu finałowym.

Powiatowe eliminacje do 46. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity

Festiwal organizowany jest w formule dwuetapowej.

Etap I – eliminacje powiatowe, przeprowadzone zostaną od maja do czerwca w ośmiu miejscowościach Małopolski.

Na stronie organizatora MCK Sokół znajdziesz terminarz i miejsca eliminacji.

Etap II – spotkanie finałowe, zorganizowane zostanie w dniach 21-23 czerwca 2024 r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu (ul. Lwowska 226). Wezmą w nim udział najlepsze zespoły, wyłonione w drodze eliminacji powiatowych, które zmierzą się w muzycznej rywalizacji w następujących kategoriach:

  • big bandy,
  • orkiestry Ochotniczych Straży Pożarnych,
  • orkiestry działające przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych, orkiestry zakładowe oraz orkiestry parafialne,
  • orkiestry młodzieżowe (mają w swoim składzie 60% młodzieży – data urodzenia po 1 stycznia 2006 r.)
  • Orkiestra, która za występ na tym etapie konkursu otrzyma najwyższą punktację – zostanie laureatem Grand Prix 46. Echo Trombity 2024.

Regulamin oraz karta zgłoszeń do pobrania na stronie MCK SOKÓŁ.

Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych „Echo Trombity” - to wyjątkowe wydarzenie o charakterze konkursowym, skierowane do amatorskich orkiestr dętych oraz big bandów z terenu województwa małopolskiego. Jego głównym celem jest prezentacja i promocja tego niezwykłego ruchu muzycznego. „Echo Trombity” – już od 46 lat – stwarza możliwość konfrontacji, spotkania, integracji, wymiany doświadczeń dla muzyków, instruktorów oraz kapelmistrzów. Propagując ideę wspólnego muzykowania – buduje więzi zarówno międzyśrodowiskowe, jak i międzypokoleniowe.

Źródło: UMWM, fot. Jakub Kosakowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować