Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Pożar budynku mieszkalnego w Stańkowej. Akcja gaśnicza trwała blisko trzy godziny

Pożar budynku mieszkalnego w Stańkowej. Akcja gaśnicza trwała blisko trzy godziny

9 lutego po godzinie 16, zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Łososina Dolna oraz OSP Tęgoborze gasiły pożar do którego doszło w jednym z budynków mieszkalnych w Stańkowej.

Jak informują druhowie z PSP Nowy Sącz płomieniami objęta była narożna część poddasza, skrzynka elektryczna wewnątrz domu razem ze ścianą z boazerii. Dojazd na miejsce zdarzenia był niemożliwy z uwagi na brak drogi dojazdowej do posesji.


Lokatorzy opuścili budynek jeszcze przed przybycie zastępów straży pożarnej. Właściciele obiektu próbowali ugasić ogień poprzez zasypanie palących się elementów konstrukcji śniegiem.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zbudowaniu linii wężowych na odcinku kilkuset metrów. Podano jeden prąd wody na ognisko pożaru. Sprawdzono przyłącze elektryczne przy użyciu detektora, które wykazało możliwość wystąpienia napięcia. Zaopatrzenie wodne stanowiły zbiorniki samochodów pożarniczych. Na poddasze wprowadzono strażaków w celu prowadzenia działań gaśniczych. Odkręcono jeden arkusz blachy z poszycia dachu. Usunięto nadpalone elementy konstrukcyjne dachu oraz części boazerii. Przewietrzono poddasze. Dokonano kontroli kamerą termowizyjną budynku nie stwierdzono nieprawidłowości. Na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie energetyczne, które odłączyło zasilanie energetyczne do budynku - relacjonują funkcjonariusze PSP Nowy Sącz.


Fot. PSPNS


Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować