Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z pracownikami zakładu NEWAG

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z pracownikami zakładu NEWAG S.A. w Nowym Sączu, który produkuje i modernizuje pociągi. Firma z Małopolski od wielu lat jest jednym z europejskich liderów w produkcji nowoczesnych lokomotyw i zespołów trakcyjnych. Kolejne duże zamówienia i inwestycje pozwalają na rozwój firmy, a to przekłada się na wyższe pensje i nowe miejsca pracy.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z pracownikami zakładu NEWAG
Czasami mówi się, że jakaś branża czy jakaś firma jest lokomotywą rozwoju. Więc ja mogę powiedzieć, że ta firma - Newag w Nowym Sączu - jest dokładnie, dosłownie i w przenośni, lokomotywą rozwoju. Gratuluję jeszcze raz wszystkim pracownikom. To wy stworzyliście tą firmę - dumę Polski – zaznaczył premier.


Pociągi projektowane i produkowane w Nowym Sączu poruszają się m.in. po polskich torach, których sieć połączeń jest od kilku lat rozwijana i modernizowana.


My już dzisiaj odtworzyliśmy wiele nowych połączeń, a cały Krajowy Program Kolejowy to jest ponad 70 miliardów złotych. To jest infrastruktura kolejowa, po której mam nadzieję będą jeździć polskie lokomotywy, jak te z Newagu. I będą dobrze służyły wszystkim polskim pasażerom, będą służyły po prostu Polakom – powiedział szef rządu.


Źródło: KPRM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować