Prezydent podpisał ustawę o świadczeniu Rodzina 800+

W Polsce żyje wiele rodzin, które potrzebują wsparcia i pomocy. Nasz rząd zawsze stawia ich dobro na pierwszym miejscu. Dlatego zdecydował się zwiększyć świadczenie z programu Rodzina 800+ o 300 zł w stosunku do poprzedniego 500+. W ten sposób chce zapewnić lepsze warunki życia i edukacji dzieci w całym kraju. Ustawę w tej sprawie podpisał dziś Prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydent podpisał ustawę o świadczeniu Rodzina 800+

Od nowego roku każda rodzina otrzyma 800 zł na każde dziecko, bez względu na dochód. Zasady programu nie ulegną zmianie.


Naszym celem jest zapewnienie dzieciom i ich rodzicom radości, spokoju i bezpieczeństwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki.


Dzięki programowi Rodzina 800+ każde dziecko w rodzinie dostanie 9600 zł rocznie. To dodatkowe pieniądze, które rodzice będą mogli wydać na codzienne potrzeby dziecka lub na zajęcia dodatkowe. Oczekujemy, że w 2024 r. z programu skorzysta ponad 6,6 mln dzieci.


Program 800+ to inwestycja w przyszłość naszych dzieci, która pozwoli im rozwijać swoje talenty i pasje - dodał szef rządu.


Program Rodzina 500+ to flagowa inicjatywa społeczna, która od 2016 r. wspiera polskie rodziny w wychowywaniu dzieci. Dzięki temu programowi każde dziecko do 18 roku życia otrzymuje comiesięczne wsparcie w wysokości 500 zł, bez względu na dochód rodziny. To znacząca pomoc finansowa, która poprawia jakość życia wielu Polaków. Przykładowo, dziecko, które korzysta z programu od początku jego istnienia do lipca 2023 r. otrzyma łącznie 44 000 zł.


Wsparcie rządowe dla rodzin to jeden z priorytetów polityki społecznej. Rząd chce, aby każde dziecko miało zapewnione odpowiednie warunki do rozwoju i edukacji. Dlatego oferuje rodzicom różne formy pomocy finansowej i opiekuńczej.


Dobry Start

To świadczenie, które pomaga pokryć koszty związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Każdy uczeń otrzymuje 300 zł na zakup podręczników, przyborów i ubrań. Od 2018 roku rząd wsparł w ten sposób ponad 4,6 mln uczniów, przeznaczając na ten cel ponad 6,7 mld zł.


Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

To świadczenie, które wspiera rodziców w opiece nad małymi dziećmi. Rodzice otrzymują 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od 12 do 35 miesięcy. Od 2019 roku skorzystało z niego ponad 610 tys. dzieci, a wartość programu wyniosła 4,6 mld zł.


Program Mama+

To program, który docenia wysiłek rodziców, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci i nie mieli prawa do emerytury. Od 2016 roku rząd zapewnił im prawo do świadczenia emerytalnego w wysokości minimalnej emerytury. Na ten cel wydano już blisko 2 mld zł, obejmując wsparciem ponad 73 tys. osób.


Maluch+

To program, który rozbudowuje sieć żłobków i przedszkoli w całej Polsce. To także wsparcie finansowe dla rodziców korzystających z miejsc opieki nad dziećmi. Dzięki temu programowi od 2015 roku potroiła się liczba miejsc w żłobkach i przedszkolach, osiągając poziom 230 tys. miejsc na koniec 2022 roku.


Źródło: KPRM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować