Przygotowanie Powiatu Nowosądeckiego na wakacje – rozmowy w Starostwie Powiatowym

Dzisiaj, w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tym razem tematem była gotowość służb i inspekcji do nadchodzących wakacji.

Przygotowanie Powiatu Nowosądeckiego na wakacje – rozmowy w Starostwie Powiatowym

Wnioskiem po spotkaniu jest to, że Powiat Nowosądecki jest przygotowany pod względem zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym.

Spotkanie otworzył starosta nowosądecki, Tadeusz Zaremba, a później prowadził je Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Przedstawiciele poszczególnych służb omówili m.in.:

  • Przygotowanie placówek do przyjęcia dzieci i młodzieży (stan sanitarny bazy noclegowej i ośrodków wypoczynkowych, stan sanitarny basenów i kąpielisk).
  • Zapewnienie nadzoru ratowniczego na basenach oraz w miejscach wyznaczonych na kąpieliska, a także w miejscach zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli na terenie Powiatu Nowosądeckiego.
  • Zapewnienie pomocy ratowniczo-medycznej na trasach i szlakach turystycznych.
  • Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas organizowanych imprez kulturalno-sportowych, w rejonach wypoczynku oraz zamieszkania, a także podczas przemieszczania się po drogach i szlakach kolejowych na terenie powiatu.
  • Informacje dotyczące planowanych prac i remontów dróg, mostów oraz chodników od zarządców dróg.
  • Zabezpieczanie przeciwpowodziowe na terenie Powiatu Nowosądeckiego i przygotowanie służb do ochrony przed powodzią oraz innymi ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi.

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować