Pogoda - Sądeckie.pl

21

Dzisiaj jest: 21. 01. 2022 Do końca roku: 344 dni
Jakość Powietrza:

Ptaszkowa: zakończyły się I Międzynarodowe Polonijne Mistrzostwa w Narciarstwie Biegowym

Ptaszkowa: zakończyły się I Międzynarodowe Polonijne Mistrzostwa w Narciarstwie Biegowym

W Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej zakończyły się I Międzynarodowe Polonijne Mistrzostwa w Narciarstwie Biegowym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Witold Kozłowski, a Województwo Małopolskie było partnerem głównym wydarzenia.

Mistrzostwa, zorganizowane przez stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i Polski Komitet Olimpijski, zgromadziły Polaków i Polonię z różnych krajów całego świata m.in. z Litwy, Czech, Austrii, Białorusi, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Luksemburga, Szwecji, a także z naszego kraju. Uczestnicy rywalizowali w dwóch stylach narciarskich – dowolnym i klasycznym.


Mistrzostwa wypromowały nasz region wśród Polonii w najdalszych zakątkach świata. Oprócz walorów sportowych, zawody propagowały zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i były otwarte dla społeczności lokalnej. Mistrzostwom towarzyszyły spotkania integracyjne i ceremonie medalowe - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.


Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” jest największą w Polsce organizacją wspierającą rodaków mieszkających poza granicami kraju. Propagowanie oraz wspieranie polskości poprzez działania aktywizujące, a jednocześnie promocja sportu są jednymi z nadrzędnych celów statutowych. Dlatego od wielu lat dokłada wszelkich starań w działaniach na rzecz integracji Polonii i Polaków mieszkających poza krajem.


Stowarzyszenie krzewi polskość, dba o zdrowy styl życia i kondycję fizyczną Polonusów. Od wielu lat „Wspólnota Polska” realizuje różnego rodzaju duże wydarzenia sportowe, w których bierze udział tysiące uczestników z całego światu m. in. Letnie i Zimowe Światowe Igrzyska Polonijne, Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie i Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy.


Źródło: UMWM, fot. Mateusz Książkiewicz

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować