Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

Rozpoczęły się cykliczne spotkania Marszałka Małopolski w agendach zamiejscowych UMWM. Pierwsze odbyły się w Nowym Sączu i Tarnowie

Rozpoczęły się cykliczne spotkania Marszałka Małopolski w agendach zamiejscowych UMWM. Pierwsze odbyły się w Nowym Sączu i Tarnowie

Marszałek Witold Kozłowski spotkał się z mieszkańcami oraz lokalnymi samorządowcami i parlamentarzystami. 13 września wręczył także Nagrodę Województwa Małopolskiego – Medal Polonia Minor, którą otrzymało Stowarzyszenie Robimy Coś Więcej.

Jestem pod ogromnym wrażeniem działalności Stowarzyszenia, które tworzą ludzie młodzi, angażując przy tym małopolską młodzież i osoby niepełnosprawne. Jestem przekonany, że wręczona dziś nagroda będzie motywacją do dalszego działania, a - jak usłyszałem podczas dzisiejszego spotkania od przedstawicieli Stowarzyszenia - plany są imponujące. Zapewniam, że razem - zgodnie z nazwą i założeniami Stowarzyszenia - zrobimy coś więcej - mówi Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.


Marszałek Witold Kozłowski spotkał się także, między innymi z Andrzejem Zarychem, dyrektorem Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, Czesławem Baranieckim i Tadeuszem Nowakiem z Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, czy poseł Anną Pieczarką.


Dyżury w agendach zamiejscowych to przykład polityki regionalnej, która nie skupia się jedynie w centrum, ale również w tzw. „miastach wiodących”, takich jak Nowy Sącz, Tarnów, Miechów, Oświęcim czy Nowy Targ. To okazja do spotkań z mieszkańcami, samorządowcami oraz wsłuchanie się w sprawy i potrzeby mieszkańców regionu - dodaje marszałek Witold Kozłowski.


Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski będzie odbywał cykliczne spotkania, raz w miesiącu w agendach zamiejscowych UMWM. Kolejne, odbędą się 20 września w Nowym Targu i 29 września w Oświęcimiu i Miechowie.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować