Pogoda - Sądeckie.pl

21

Dzisiaj jest: 21. 01. 2022 Do końca roku: 344 dni
Jakość Powietrza:

Sądecczyzna: Dwa tragiczne wypadki drogowe

Sądecczyzna: Dwa tragiczne wypadki drogowe

Sądeccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych do których doszło w Podrzeczu i Białej Niżnej. Niestety piesi w wyniku poniesionych obrażeń zmarli. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Do pierwszego zdarzenia doszło 30 grudnia br. ok. godz. 17:00 na drodze powiatowej w miejscowości Podrzecze. 52-letni mieszkaniec Sądecczyzny, kierując samochodem marki Volvo potrącił pieszą, która przechodziła przez jezdnię. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej 85-letnia mieszkanka Sądecczyzny zmarła na miejscu zdarzenia.


Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce dzisiaj rano ok. godz. 6:00 na drodze wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Biała Niżna. 48-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego, kierując samochodem marki Renault potrącił pieszego, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Niestety pieszy 82-letni mieszkaniec Sądecczyzny w wyniku poniesionych obrażeń również zmarł.


Przez wiele godzin na miejscu tych zdarzeń pracowali prokuratorzy, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegli sądowi z zakresu ruchu drogowego. Dokładne okoliczności i przyczyny tych tragicznych zdarzeń będą wyjaśniane w toku prowadzonych śledztw. 


Źródło: KMPNS, fot. OSP Podrzecze, OSP Biała Niżna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować