Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniSądecczyzna. Kolejni zakażeni i ozdrowieńcy

Sądecczyzna. Kolejni zakażeni i ozdrowieńcy

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 10 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 4. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 13 nowych ozdrowieńców. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim są 2 nowe zachorowania, a w powiecie gorlickim 1. Pojawiła się także trójka ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 76 osób. To 35 kobiet i 41 mężczyzn, w wieku od 2 do 89 lat, z Krakowa (27 osób), powiatów: nowotarskiego i nowosądeckiego (po 10 osób), krakowskiego (5 osób), Nowego Sącza i powiatu oświęcimskiego i wielickiego (po 4 osoby), tarnowskiego, myślenickiego, limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: olkuskiego, gorlickiego, chrzanowskiego, brzeskiego, bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3768 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 6 osób. To 4 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 76 do 95 lat z powiatu bocheńskiego (5 osób) i oświęcimskiego (1 osoba). Cztery osoby przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, dwie w Domu Pomocy „JESTEM” w Grobli. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 70.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 5 kobiet i 14 mężczyzn, w wieku od 3 do 66 lat, z powiatu nowosądeckiego (11 osób), limanowskiego (3 osoby), Nowego Sącza i powiatu oświęcimskiego (po 2 osoby) oraz suskiego (1 osoba), którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1719 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSENS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować