Sądeckie FolkArteKid – twórcze warsztaty dla dzieci w starosądeckiej bibliotece
W dniu 15 czerwca 2024 roku w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbyły się artystyczne warsztaty regionalne dla dzieci w wieku 6-12 lat, zatytułowane “Sądeckie FolkArteKid”. Organizatorem tego wydarzenia była Fundacja Arte Małopolska, która zaprosiła dzieci do udziału w różnorodnych aktywnościach, mających na celu rozwijanie wiedzy o kulturze i tradycjach naszego regionu.
Podczas warsztatów dzieci miały możliwość uczestniczenia w folkowo-ekologicznym warsztacie muzycznym, warsztacie malowania motywów regionalnych na bawełnianych torbach oraz w warsztacie ozdabiania koszulek motywami charakterystycznymi dla regionu. Zajęcia odbywały się w dwóch turach, a wzięło w nich udział 50 uczestników.
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, wykazując duże zaangażowanie i kreatywność. Podczas warsztatów panowała miła i przyjazna atmosfera, co sprzyjało tworzeniu się pozytywnych relacji między uczestnikami. Dzieci w przystępny, zabawowy sposób poznały motywy i stroje regionalne Lachów Sądeckich, muzykę oraz ciekawostki typowe dla regionu mieszkańców zamieszkujących Kotlinę Sądecką. Aktywność uczestników przekonała nas o wartości organizowania takich zajęć, które kultywują tradycje naszego regionu.
Dzięki wsparciu finansowemu ze strony Powiatu Nowosądeckiego udało się zorganizować inspirujące wydarzenie, które z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników. Zadanie zostało zrealizowane w ramach konkursu “Kulturalne SĄDECKIE” - EDYCJA 2024, przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Tadeusz Zaremba, Starosta Nowosądecki.
Źródło: Materiały nadesłane do redakcji
Komentarze