Samochód zderzył się z motocyklem. Wypadek w Jazowsku

2 maja o godzinie 15:39 zastępy straży pożarnej z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Kadcza oraz OSP Jazowsko zostały zadysponowane do działań w Jazowsku.

Samochód zderzył się z motocyklem. Wypadek w Jazowsku

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia motocykla i samochodu osobowego. Samochód oraz motocykl blokowały jeden pas ruchu. Motocyklem podróżował sam kierujący, a w samochodzie osobowym podróżowały dwie osoby. Kierowca motocykla znajdował się pod opieką ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego. Podróżujący samochodem osobowym nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych z motocykla.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Klemy akumulatora w motocyklu zostały odłączone. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięto pozostałości powypadkowe z jezdni. Kierujący motocyklem przewieziony został do szpitala.

W trakcie prowadzonych działań jedna osoba z samochodu osobowego zaczęła uskarżać się na złe samopoczucie. Osoba ta została oceniona przez ratowników medycznych, którzy udzielili jej pomocy, a następnie zadysponowano karetkę Pogotowia Ratunkowego. Po przebadaniu osoby przez przybyłą karetkę Pogotowia Ratunkowego pozostała ona na miejscu zdarzenia.

Na miejscu pozostał również zastęp z OSP Jazowsko oraz funkcjonariusze Policji, którzy prowadzili dalsze czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Po zakończeniu czynności uprzątnięto pozostałości po kolizji, a cała akcja trwała ponad półtorej godziny.

Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować