Samorząd Województwa Małopolskiego wspiera krynickie GOPR

W poniedziałek 3 stycznia marszałek Witold Kozłowski spotkał się w Krynicy–Zdroju z ratownikami krynickiej Grupy GOPR. Podczas spotkania omówiono m.in. przypadający w tym roku jubileusz 70-lecia i związane z nim obchody.

Samorząd Województwa Małopolskiego wspiera krynickie GOPR
Tylko w grudniu krynicka Grupa GOPR interweniowała ponad 90 razy. Rocznie GOPRowcy z Krynicy interweniują od 800 do 1000 razy. Dlatego też poprawa efektywności działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Małopolan i turystów jest dla Województwa Małopolskiego bardzo istotnym zadaniem, które konsekwentnie realizujemy. Ponadto wsparcie dla jednostek tj. GOPR wpisuje się w politykę zarządu województwa, czyli zrównoważony rozwój oraz promocja tzw. miast wiodących. Bezpieczny region to atrakcyjny turystycznie region - podkreśla marszałek.


Samorząd Województwa Małopolskiego od wielu lat wspiera ratownictwo górskie. Od 2012 r. na ratownictwo górskie przekazano środki w wysokości 4,86 mln zł. Grupa krynicka GOPR od 2012 r. otrzymała z budżetu Województwa Małopolskiego dotację na łączną kwotę 1 351 500 zł, w tym od 2019 r. – 613 500 zł. W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej kryniccy ratownicy zakupili środki ochrony indywidualnej oraz środki i urządzenia do dezynfekcji na łączną kwotę ponad 15 tys. złotych.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować