Stadion Miejski Sandecji wybuduje firma Grand z Korzennej

Stadion Miejski Sandecji wybuduje firma Grand z Korzennej

Nowosądecka Infrastruktura Komunalna opublikowała informację o wyborze najkorzystniejszej oferty firmy Grand, na zadanie "Realizacja Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego."

 

Realizacja projektu odbędzie się w systemie "zaprojektuj - wybuduj" i swoim zakresie ma budowę stadionu wraz z wyposażeniem, infrastrukturą, zagospodarowaniem terenów i otoczenia obiektu. Najkorzystniejsza ofertą uznana została oferta wykonawcy: Grand Andrzej Grygiel, której cena wynosi 49 192 620 zł brutto.

 

Łączny termin gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane i użyte w nich materiały będzie wynosił 6 lat, z kolei na urządzenia - 3 lata. Wysokość kar umownych wynosi 0.2% za każdy dzień zwłoki w wykonaniu przedmiotu zamówienia.

 

Stadion zostanie wykonany na min. 4500 zadaszonych miejsc siedzących oraz min. 360 miejsc dla kibiców drużyny gości, umożliwiając rozgrywanie meczów w ramach rozgrywek UEFA i PZPN zgodnie z obowiązującymi wymogami dla Ekstraklasy określonymi przez PZPN. Ponadto winien on odpowiadać wymogom dla stadionów kat 3. UEFA. W specyfikacji warunków mowa o trybunach z trzech stron (od strony ulic Kilinskiego, Krańcowej i od strony rzeki Kamienica) z możliwością ich późniejszej rozbudowy. Dodatkowo wykonana musi zostać nowa infrastruktura pola boiska (np. podgrzewanie, nawadnianie, drenaż). 

 

Prace budowlane będą prowadzone w sposób umożliwiający rozgrywanie meczów piłkarskich w trakcie realizacji prac, zgodnie z terminarzem. Jednak zamawiający dopuszcza możliwość braku ich rozgrywania na stadionie miejskim w Nowym Sączu przez okres 60 dni, miałoby to ewentualny związek z wymianą murawy i wykonaniem niezbędnej infrastruktury pola gry. 

 

Do końca września 2021 roku powinna być oddana do użytku nowa, podgrzewana murawa, a cały obiekt winien być skończony najpóźniej 730 dni od podpisania umowy.

Stadion Miejski Sandecji wybuduje firma Grand z Korzennej Stadion Miejski Sandecji wybuduje firma Grand z Korzennej Stadion Miejski Sandecji wybuduje firma Grand z Korzennej Stadion Miejski Sandecji wybuduje firma Grand z Korzennej

Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować