Pogoda Nowy Sącz

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2023 Dni od początku roku: 270 Dni do końca roku: 94
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Stary Sącz: Lokalne smaki na pikniku z produktem polskim

Stary Sącz: Lokalne smaki na pikniku z produktem polskim

W ostatnią sobotę starosądecki rynek znów tętnił życiem, a to za sprawą Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu, które rywalizowały w konkursie o najlepszą potrawę w I etapie konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo potraw nie powstydziłyby się najlepsze restauracje.

17 września w Starym Sączu odbył się kolejny “Piknik z produktem polskim”, podczas którego rozstrzygnięto I etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego “Bitwa regionów” dla powiatu nowosądeckiego.


To był piękny sobotni dzień wypełniony dobrą zabawą i przepysznym jedzeniem przygotowanym przez Koła Gospodyń Wiejskich. Przed komisją konkursową, w której zasiadli m.in. radna Julia Dziedzic i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Starym Sączu Sławomir Szczepaniak, zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy Niżnej, Kamionki Wielkiej, Szczawnika, Miłkowej, Zagorzyna, Czarnego Potoku, Chomranic, Marcinkowic i Olszany.


Konkursowe prezentacje stały na bardzo wysokim poziomie, a po długiej naradzie jury wyłoniło laureatów I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczawnika KGW Szczawniczanki za potrawę „Kaczy cycek w sosie borowikowym z kluseczkami babci Heli podany z czarną borówką zanurzoną w pieczonym jabłku”


II miejsce przypadło Koło Gospodyń Wiejskich w Czarnym Potoku za potrawę „Baranina podlana śliwowicą i duszona w jabłkach, podana z haluszkami i zasmażaną kapustą z grzybami leśnymi”


III miejsce zaś Koło Gospodyń Wiejskich z Kamionki Wielkiej za potrawę „Jagnięcina z krupami”


Popularnością cieszyły się ponadto stoiska z miodami i produktami pszczelimi Władysławy i Jana Borzęckich, naturalne mieszanki ziołowe i octy Aldony Rogowskiej i pierogi z Pracowni Pieroga “Amar”.


Więcej zdjęć tutaj.


Źródło: UMSS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować