Sukces uczennicy ZS w Starym Sączu w ogólnopolskim konkursie

Emilia Kroczek, uczennica Zespołu Szkół w Starym Sączu, napisała pracę pt. „Las a społeczeństwo” i zdobyła I miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Las” (XXXVII edycja 2023/2024). Praca została napisana pod kierunkiem dyrektora ZS w Starym Sączu, Grzegorza Skalskiego, i zakwalifikowana do etapu centralnego.

Sukces uczennicy ZS w Starym Sączu w ogólnopolskim konkursie

Konkurs „Mój Las” jest organizowany przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody od 1986 roku. Partnerem konkursu jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska – mówi dyrektor szkoły, Grzegorz Skalski. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: regionalnym (I etap) i centralnym (II etap). W konkursie biorą udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Tematyka prac konkursowych dotyczy szeroko rozumianej ochrony przyrody i środowiska, pracy leśników, gospodarki leśnej oraz wykorzystania surowca drzewnego.

Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować