Uczniowie z gminy Łososina Dolna będą uczyć się pływać

W kwietniu podpisano umowę na realizację programu nauki pływania w ramach zadania “Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży na 2024 r.” o nazwie “JUŻ PŁYWAM”. Program jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Realizacja zadania przewidziana jest od kwietnia do końca listopada 2024 roku.

Uczniowie z gminy Łososina Dolna będą uczyć się pływać

W zajęciach weźmie udział 60 uczniów z trzech szkół z gminy Łososina Dolna: SP Żbikowice, SP Michalczowa oraz SP Rąbkowa. Program obejmuje 16 godzin nauki pływania, podczas których wykwalifikowani instruktorzy, pod okiem ratowników, będą prowadzić zajęcia.

Głównym celem akcji jest popularyzacja nauki pływania oraz przekazanie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Działania te mają na celu ograniczenie statystyki utonięć. Dodatkowo, program ma zachęcić dzieci i młodzież do sportowej rywalizacji oraz propagować kulturę fizyczną, mobilizując uczestników do poprawy swoich umiejętności pływackich.

Projekt nauki pływania otrzymał dofinansowanie w wysokości 7 120,00 zł z budżetu Województwa Małopolskiego, a pozostałą część kosztów pokrywają rodzice uczestników.

Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować