Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Umowa na budowę sali gimnastycznej przy SP w Łęce podpisana

Umowa na budowę sali gimnastycznej przy SP w Łęce podpisana

Za 19 miesięcy Szkoła Podstawowa w Łęce powinna mieć znacznie lepsze warunki nauczania. Dzisiaj podpisana została umowa na budowę sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi.

 

Prace wykona firma z Łabowej, której oferta opiewająca na niespełna 4,7 mln zł, okazała się najkorzystniejsza. Zgodnie z warunkami przetargu inwestycja obejmuje budowę sali gimnastycznej wraz z mniejszymi salami do ćwiczeń i zapleczem sanitarno-socjalnym. Na parterze znajdą się szatnie, sanitariaty, sala gimnastyczna, siłownia, pomieszczenia dla nauczyciela WF, pomieszczenie higienistki, klatka schodowa oraz kotłownia. Na piętrze będą dwie salki do ćwiczeń, sanitariaty i pokój nauczycielski, zaś na strychu pomieszczenia techniczne, magazyn i pomieszczenie konserwatora. Obiekt będzie wyposażony w windę, a jego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie niespełna 1500 m².

 

Rozbudowa szkoły to spełnienie marzeń wielu mieszkańców, którzy od lat zabiegali o poprawę warunków nauczania w Łęce. W ostatnich latach postulaty mieszkańców stały się tym bardziej uzasadnione, że w sołectwie przybywa ludności i nowych zabudowań. W ślad za tym można spodziewać się także wzrostu liczby dzieci, uczących się w szkole.

 

Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować