Uwaga na oszustów wyłudzających dane osobowe

Ministerstwo Finansów ostrzega przed próbami wyłudzenia danych osobowych przez fałszywych konsultantów i pracowników Krajowej Informacji Skarbowej i Krajowej Administracji Skarbowej. Ministerstwo Finansów otrzymuje zgłoszenia o podejrzanych telefonach, w których oszuści podszywają się pod pracowników administracji skarbowej i żądają podania danych osobowych, takich jak numer PESEL, numer rachunku bankowego lub hasło do e-Urząd Skarbowy.

Uwaga na oszustów wyłudzających dane osobowe

Ministerstwo Finansów informuje, że pracownicy administracji skarbowej nie kontaktują się z podatnikami w ten sposób i nie proszą o podawanie takich informacji. Jeśli ktoś otrzyma taki telefon, nie powinien udzielać żadnych danych osobowych ani loginu i hasła do e-Urząd Skarbowy. Taki telefon należy natychmiast zakończyć i zgłosić do odpowiednich służb.


Ministerstwo Finansów apeluje o rozwagę i ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami podającymi się za pracowników administracji skarbowej. Tego rodzaju oszustwa mogą mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa danych osobowych i finansowych podatników.


Źródło: MF-KAS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować