Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

W 20 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Krynicy-Zdroju został uruchomiony pierwszy moduł dla chorych na covid

W 20 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Krynicy-Zdroju został uruchomiony pierwszy moduł dla chorych na covid

W szpitalu tymczasowym zlokalizowanym w 20 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym SP ZOZ w Krynicy-Zdroju został uruchomiony pierwszy moduł - znajduje się w nim 28 łóżek dla chorych na covid.

Szpital tymczasowy znajduje się pod nadzorem naszego szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, zostało obecnie uruchomionych 28 łóżek. 20 z nich jest już zajętych przez osoby chore.


Nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie będą uruchamiane kolejne moduły, aby zwiększyć ilość łóżek. W sumie w szpitalu wojskowym jest 168 miejsc.


Natomiast w Szpitalu Powiatowym w Krynicy-Zdroju przebywa 12 chorych na covid. Szpital prowadzi też cały czas akcję szczepień – tylko w marcu zaszczepiono 3200 osób.


W 20 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Krynicy-Zdroju znajduje się 28 łóżek dla chorych na covid


Źródło: SPNS, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować