W Gminie Korzenna wyremontują dwie drogi zniszczone przez deszcze

Trwa procedura przetargowa na remonty dwóch dróg uszkodzonych wskutek nawalnych opadów deszczu. W przypadku drogi w Łęce najprawdopodobniej już niedługo poznamy wykonawcę, zaś w przypadku drogi w Mogilnie trzeba uzbroić się w cierpliwość ze względu na konieczność ogłoszenia drugiego przetargu.

W Gminie Korzenna wyremontują dwie drogi zniszczone przez deszcze
Remonty obu dróg objęto pierwotnie jednym przetargiem, dzieląc zamówienie na dwie części. W Łęce do remontu przeznaczono drogę „Folwark koło Jarząba” o długości ponad 900 m. Z kolei w Mogilnie przedmiot przetargu to droga „Rezerwat – Podlas koło Filipowicza” o długości ponad 800 m. W obu przypadkach zniszczona nawierzchnia ma być rozebrana i zastąpiona nawierzchnią z betonu asfaltowego. Ponadto mają być wykonane pobocza z kruszywa łamanego, a odwodnienie ma być poprawione.


Na remont drogi w Łęce w budżecie gminy przeznaczono ponad 680 tys. zł, a na remont drogi w Mogilnie ponad 650 tys. zł. Spośród czterech ofert tylko jedna mieściła się w kwotach zaplanowanych przez zamawiającego, ale – jak się okazało – z powodu uchybień formalnych firma, która ją złożyła musiała zostać wykluczona z postępowania.


Pozostałe propozycje przekraczały natomiast kwotę przeznaczoną w budżecie gminy na remont drogi w Mogilnie i w tej części przetarg unieważniono, ogłaszając go ponownie i wyznaczając termin na złożenie ofert do 4 listopada. W kwocie przeznaczonej przez gminę na remont w Łęce mieściła się propozycja tylko jednej z firm i aktualnie jest ona analizowana. O ile uchybień nie będzie, to najprawdopodobniej dojdzie do podpisania umowy na wykonanie prac i niebawem rozpoczną się prace.


W obu przypadkach planuje się zakończenie remontu jeszcze w tym roku, o ile na przeszkodzie nie staną obiektywne przeszkody takie jak np. niesprzyjające warunki pogodowe.


Źródło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować