Nowe wyposażenie dla kół gospodyń z Gminy Korzenna

W ramach wsparcia lokalnej społeczności gmina zakupiła sprzęt dla pięciu aktywnych kół gospodyń wiejskich z Mogilna, Jasiennej, Miłkowej, Łyczanej i Słowikowej. Sprzęt ten, obejmujący m.in. namioty wystawowe, podgrzewacze do potraw, termosy gastronomiczne, stoły i ławki oraz zestawy gier, został sfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 20 tys. zł.

Nowe wyposażenie dla kół gospodyń z Gminy Korzenna

Koła gospodyń wiejskich będą wykorzystywać nowy sprzęt do organizacji akcji informacyjnej na temat ważnych zagadnień społecznych, takich jak pierwsza pomoc, bezpieczeństwo drogowe czy bezpieczne korzystanie z internetu. Akcja ta jest obowiązkowa dla otrzymania dotacji i musi być zrealizowana zgodnie z regulaminem.


Pierwszą okazją do zaprezentowania akcji będą Dożynki Wojewódzkie w Korzennej, gdzie koła przygotują stoiska tematyczne o takich hasłach jak „Bezpieczni na drodze”, „Stop przemocy!” czy „Bezpieczny senior”. Na stoiskach będzie można znaleźć materiały informacyjne przygotowane we współpracy z fachowymi służbami, np. policją czy strażą pożarną.


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować