Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

W Librantowej zderzyły się cztery samochody. 1 osoba została poszkodowana

W Librantowej zderzyły się cztery samochody. 1 osoba została poszkodowana

Dzisiaj (6 sierpnia) w Librantowej, na łuku jezdni doszło do zderzenia czterech pojazdów, w tym ciężarowego i trzech osobowych. Z relacji kierowców wynikało, że jezdnia od strony Łęki pokryta była substancją ropopochodną.

Samochodami podróżowało w sumie 7 osób. Jedna uskarżała się na dolegliwości. Po przebadaniu została przewieziona do szpitala.


Strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu, odłączyli klemy akumulatorów w pojazdach oraz usunęli wycieki płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu oraz rozlaną na drodze substancję ropopochodną przy użyciu dyspergentu. Dalsze działania w tym miejscu polegały na usunięciu pozostałości po kolizji oraz doczyszczeniu jezdni. 


Uszkodzone pojazdy zostały przemieszczone z miejsca zdarzenia na pobocze, a ciężarówka odjechała na parking wyznaczony przez funkcjonariuszy Policji.


Działania w ciągu drogi powiatowej oraz z Łęki w kierunku Mogilna prowadzone były równocześnie przez inne zastępy. Polegały one na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji i dyspersji rozlanej substancji ropopochodnej - informują druhowie z PSP.


Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować