W meczu 4. kolejki II ligi Sandecja zmierzyła się z rezerwami Zagłębia Lubin. Lepsi okazali się rywale

W meczu 4. kolejki II ligi drużyna Sandecji zmierzyła się na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Lubin, które okazały się lepsze 2:1. Jedyną bramkę dla "Biało-Czarnych" strzelił w 69. minucie Tomasz Nawotka.

Obie drużyny stworzyły wiele sytuacji podbramkowych, jednak skuteczniejsi byli gospodarze. Trener Paweł Sochacki był zadowolony z trzech punktów dla swoich podopiecznych, a trener Janusz Świerad przyznał, że porażka była bolesna, ale Sandecja w tym meczu nie była zespołem gorszym.

W pierwszej części spotkania obie ekipy stworzyły sobie kilka sytuacji podbramkowych. W 19. minucie Piotr Kowalik trafił do siatki po dobrej asyście Mikołaja Kwietniewskiego. Niestety szybko odpowiedzieli gospodarze, którzy wyprowadzili składną akcję, a jej zwieńczeniem był celny strzał Tornike Gaprindaszwili z prawej strony pola karnego. W 25. minucie Zagłębie podwyższyło prowadzenie po efektownym uderzeniu z powietrza Jarosława Jacha po rogu. Drużyna Sandecji nie poddawała się i próbowała odrobić straty. W 35. minucie Mikołaj Kwietniewski był bliski zdobycia gola, ale jego strzał z rykoszetem został wybroniony przez Michała Matysa. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Jakub Wróbel znalazł się oko w oko z bramkarzem, ale nie zdołał go pokonać.

Po przerwie "Biało-Czarni" zwiększyli tempo gry i zaczęli naciskać na bramkę rywali. W 52. minucie Mikołaj Kwietniewski uderzył z ostrego kąta, ale piłka minęła słupek. W 58. minucie Tomasz Nawotka zaskoczył bramkarza mocnym strzałem z dystansu, ale trafił tylko w poprzeczkę. Wreszcie w 69. minucie padła wyrównująca bramka, gdy Tomasz Nawotka dobił piłkę odbitą od słupka po strzale Jakuba Wróbla. Do końca meczu "Biało-Czarni" mieli jeszcze kilka szans na zwycięstwo, ale Michał Matys zatrzymał próby Wróbla

Składy:

Zagłębie II: Michał Matys - Jakub Kolan, Igor Orlikowski, Jarosław Jach, Szymon Karasiński - Tornike Gaprindaszwili (46' Adam Ratajczyk), Filip Kocaba, Kacper Terlecki (60' Mateusz Kizyma), Cyprian Popielec (60' Daniel Dudziński), Paweł Kruszelnicki (82' Kacper Masiak) - Patryk Kusztal (67' Wojciech Szafranek)

Sandecja: Paweł Sokół - Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Mateusz Bartków, Kamil Słaby (72' Mateusz Geniec), Kacper Talar (72' Michał Stankiewicz) - Mikołaj Kwietniewski (59' Maciej Mas), Denis Potoma, Rastislav Václavik (88' Arkadiusz Orzeł) - Marcinho (59' Radosław Gołębiowski), Jakub Wróbel.

Źródło: MKS Sandecja