W Miłkowej powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Umowa podpisana

W ciągu 10 miesięcy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Miłkowej powinien zostać oddany do użytku. Umowę na wykonanie PSZOK-u podpisali prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Korzenna Stanisław Przychocki i właściciel firmy EKO-REM-BUD Jan Cabak.

W Miłkowej powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Umowa podpisana

W przetargu na wykonanie PSZOK-u ogłoszonym przez PUK Korzenna złożono tylko jedną ofertę. Opiewała ona pierwotnie na kwotę ponad 3,5 mln zł, podczas gdy zamawiający przeznaczył na ten cel niewiele ponad 2 mln zł. Wskutek negocjacji udało się ostatecznie uzyskać cenę przekraczającą 2,7 mln zł i doszło do podpisania umowy.


Wykonawca zrealizuje zadanie w trybie „Zaprojektuj i wybuduj”. W tym roku prace obejmą przede wszystkim projektowanie obiektu, a następnie firma przystąpi do robót budowlanych, które zostaną ukończone w roku przyszłym.


PSZOK ulokowany zostanie w Miłkowej w sąsiedztwie kamieniołomu bezpośrednio przy drodze powiatowej. Teren zostanie utwardzony, wybudowane zostaną miejsca postojowe, plac gospodarczy, ciągi komunikacyjne (piesze i jezdne). Wybudowany zostanie zjazd z drogi publicznej, obiekt na potrzeby magazynu i warsztatu oraz pomieszczeń administracyjno-socjalnych. Zamontowana zostanie także waga najazdowa, a cały teren zostanie oświetlony i objęty monitoringiem. Całość zostanie ogrodzona, a elementem towarzyszącym będzie ścieżka edukacyjna wraz z terenem zielonym.


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować