W Mszanie Dolnej otwarto filię Pedagogicznej Wojewódzkiej Biblioteki w Nowym Sączu

11 marca 2024 r. w Mszanie Dolnej miało miejsce doniosłe wydarzenie dla lokalnej społeczności edukacyjnej i kulturalnej. Z ogromną radością otwarto filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.

W Mszanie Dolnej otwarto filię Pedagogicznej Wojewódzkiej Biblioteki w Nowym Sączu

Wśród znamienitych gości znaleźli się Radny Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej Agnieszka Orzeł oraz liczni przedstawiciele lokalnych instytucji edukacyjnych i samorządowych.

Dyrektor Pedagogicznej Wojewódzkiej Biblioteki w Nowym Sączu, Alina Marek, serdecznie powitała uczestników, podkreślając wagę tradycyjnej książki i czytelnictwa w erze cyfrowej. Zaznaczyła, że mimo dominacji nowych mediów i technologii, zainteresowanie czytaniem pozostaje na wysokim poziomie, co jest kluczowe dla rozwoju intelektualnego społeczeństwa.

Po oficjalnych przemówieniach nadszedł czas na zwiedzanie nowych przestrzeni bibliotecznych, które z pewnością staną się miejscem inspiracji i rozwoju dla wielu pokoleń mieszkańców Mszany Dolnej i okolic.

Źródło: WBP w Nowym Sączu, UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować