Krynicka debata społeczna o lokalnym bezpieczeństwie

8 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju odbyła się debata społeczna, którą zorganizowali funkcjonariusze krynickiego komisariatu. Spotkanie było kontynuacją cyklu debat pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, których celem jest zacieśnianie współpracy pomiędzy Policją, a lokalną społecznością.

Krynicka debata społeczna o lokalnym bezpieczeństwie

8 grudnia br. o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju rozpoczęło się spotkanie, którego organizatorami byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju na czele z komendantem jednostki – podinsp. Andrzejem Stachem. W spotkaniu uczestniczył też policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Na debatę przybyli również przedstawiciele Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju, Straży Miejskiej w Krynicy-Zdroju oraz firmy obsługującej miejski monitoring, proboszcz parafii na osiedlu Czarny Potok, przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju, przewodnicząca zarządu osiedla Czarny Potok, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju, a także mieszkańcy uzdrowiska.


Podczas debaty uczestnicy poruszyli nurtujące ich tematy związane z lokalnym bezpieczeństwem, szczególnie w rejonie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Krynicy-Zdroju (ul. Czarny Potok/Władysława Reymonta), gdzie dochodziło do zakłócania ładu i porządku publicznego oraz dewastacji mienia.


Uwzględniając oczekiwania i potrzeby mieszkańców, wspólnie zdiagnozowano zagrożenia oraz nakreślono kierunki działań, które mają przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa w tym rejonie.


Podczas spotkania policjanci promowali także działanie aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której np. przez telefon komórkowy z dostępem do Internetu można wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny, a każdy taki sygnał jest weryfikowany przez funkcjonariuszy.


Za kilka miesięcy zostanie zorganizowana kolejna debata, tym razem ewaluacyjna, podczas której będzie podsumowany stan realizacji wniosków i postulatów, które wspólnie wypracowano podczas spotkania.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować