W Powiatowym Urzędzie Pracy w Limanowej uruchomiono punkt doradztwa dla młodzieży

1 września 2023 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Limanowej uruchomiony został punkt doradztwa dla młodzieży, utworzony w ramach projektu pilotażowego „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży”.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Limanowej uruchomiono punkt doradztwa dla młodzieży

Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Limanowej, w ramach grupowej informacji zawodowej, odbyło się spotkanie z osobami bezrobotnymi do 30 roku życia. W trakcie spotkania poinformowano uczestników o założeniach realizowanego projektu i oferowanym wsparciu, a także o usługach świadczonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej na rzecz osób młodych.


W punkcie doradztwa dla młodzieży, wszystkie zainteresowane osoby poniżej 30 roku życia z terenu powiatu limanowskiego mogą uzyskać wsparcie związane z :

  • pośrednictwem pracy,
  • poradnictwem zawodowym,
  • szkoleniami zawodowymi,
  • stażami,
  • pracami interwencyjnymi,
  • bonami startowymi,
  • bonami na zasiedlenie,
  • jednorazowymi środkami na rozpoczęcie działalności gospodarczej.


Ponadto, uczestnicy będą mogli skorzystać z informacji w zakresie możliwych form pomocy społecznej, doradztwa i konsultacji psychologicznych oraz doradztwa prawnego i ekonomiczno-finansowego.


Oferowane w punkcie usługi na rzecz osób młodych, realizowane będą w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Limanowej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, gminnymi i miejskimi ośrodkami pomocy społecznej oraz szkołami ponadpodstawowymi z terenu powiatu limanowskiego.


Punkt zlokalizowany jest w siedzibie PUP w Limanowej na parterze (wejście bezpośrednio z parkingu) i będzie czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.15-15.15. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 18/ 333 78 20 oraz na stronie internetowej https://limanowa.praca.gov.pl/.


Projekt pilotażowy realizowany będzie od 1 września 2023 r. do 31 grudnia 2024 r. w ramach środków rezerwy Funduszu Pracy, pozyskanych na tej cel w kwocie 997 700 złotych.


W otwarciu punktu doradztwa dla młodzieży uczestniczyli również: Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Agata Zięba Wicestarosta, Józef Pietrzak Przewodniczący Rady Powiatu, Wojciech Włodarczyk przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej Marek Młynarczyk wraz z pracownikami zaangażowanymi w realizację tego projektu.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować