W Skansenie na Jędrzejkówce w Laskowej można było odkryć „beskidzkie smaki”

Skansen na Jędrzejkówce w Laskowej był miejscem jesiennego pikniku, na którym można było skosztować „beskidzkich smaków” i podziwiać regionalne rękodzieło. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się mieszkańcy i goście z naszego regionu, a także przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba, Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk i radni Dorota Stanisławczyk i Leszek Pieniążek.

W Skansenie na Jędrzejkówce w Laskowej można było odkryć „beskidzkie smaki”

W otoczeniu skansenu i barwnych krajobrazów Beskidu Wyspowego można było nie tylko kupić i spróbować regionalnych produktów, takich jak: miód, ser, wędliny, pieczywo i przetwory, ale także delektować się tradycyjnymi potrawami sezonowymi. Na scenie wystąpili zespoły: „Niskowioki”, „Jerzy Dudek i Przyjaciele” oraz Schola Parafialna z Laskowej, które zaprezentowały żywiołową muzykę góralską. Na pikniku można było również wziąć udział w pokazach i warsztatach związanych z kulturą i kuchnią beskidzkiej wsi, takich jak: pieczenie chleba, kołaczy i cebularzy, kiszenie kapusty, gotowanie z rzepy i brukwi, pieczenie ziemniaków i karpieli przy ognisku.


Dużym powodzeniem cieszył się także targ rękodzieła, na którym można było podziwiać i kupić wyroby lokalnych artystów i rzemieślników oraz pokaz sprzętu wojskowego. Na festynie nie zabrakło również stoiska promocyjnego Powiatu Limanowskiego, które oferowało materiały informacyjne, gry, konkursy i zabawy tematyczne, zachęcające do odkrywania uroków Beskidu Wyspowego i Gorców oraz atrakcji turystycznych Powiatu Limanowskiego.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować