Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

W Wysowej obradował Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego

W Wysowej obradował Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego

Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego tworzą starostowie i prezydenci miast na prawach powiatu z województwa małopolskiego. W ramach prac kreślą most współpracy pomiędzy administracją samorządową i rządową oraz innymi instytucjami.

Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego obradował w Wysowej, w powiecie gorlickim. Wśród uczestników był przedstawiciel premiera Mateusza Morawieckiego w Małopolsce – wojewoda Łukasz Kmita. W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.Ta synergia dobrej współpracy pomiędzy administracją rządową a samorządową, którą wspólnie tutaj tworzymy to impuls niezbędny do dobrego rozwoju naszego województwa. Jestem przekonany, że dobro Małopolski nosi w sercu każdy z obecnych na Konwencie, a wyniesione stąd inspiracje przełożą się na konkretne działania i inwestycje - mówi wojewoda Łukasz Kmita.


Wojewoda przedstawił podczas obrad Konwentu obszary współpracy i programy, które w ramach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego są realizowane z jednostkami samorządu terytorialnego. Na szczególną uwagę zasługują programy, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju samorządów w naszym regionie.


Rządowa pomoc obejmuje wsparcie oświaty, inwestycji, spraw społecznych i komunikacji publicznej. Nie zabrakło rozmów o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg, Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych czy też o wsparciu w zakresie usuwania skutków klęsk żywiołowych.


Wśród tematów cieszących się sporym zainteresowaniem znalazły się kwestie związane ze zwalczaniem epidemii COVID-19. Rozmawiano również o Narodowym Programie Szczepień i wyzwaniach jakie samorządy podejmują w tym zakresie.


Źródło: MUW

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować