Walczy w piratami drogowymi. Sądecka grupa SPEED w pierwszym półroczu 2023 roku wykryła ponad 3 tysiące wykroczeń

Ich zadaniem jest zapewnianie bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie niebezpiecznych zachowań kierowców, zwłaszcza tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. To policjanci z grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy w pierwszym półroczu 2023 roku przeprowadzili ponad 3 tys. kontroli pojazdów i wykryli prawie 3,4 tys. wykroczeń, z czego 2,4 tys. to nadmierne prędkości.

Walczy w piratami drogowymi. Sądecka grupa SPEED w pierwszym półroczu 2023 roku wykryła ponad 3 tysiące wykroczeń

Policjanci z grupy SPEED to specjaliści w dziedzinie ruchu drogowego, którzy mają duże doświadczenie i wysokie kwalifikacje. Codziennie patrolują drogi Sądecczyzny i okolic, aby zapobiegać agresji i łamaniu prawa przez kierujących. W okresie od stycznia do końca czerwca br. zatrzymali oni 3 190 pojazdów i stwierdzili 3 359 wykroczeń, w tym 2 378 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości (w tym 37 razy o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym). Policjanci ujawnili także 18 przestępstw związanych z kierowaniem pojazdami, w tym 9 nietrzeźwych kierowców, 5 osób kierujących bez uprawnień i 4 osób ignorujących orzeczenia sądowe. W związku z tym policjanci nałożyli 2 868 mandatów i skierowali 83 wnioski do sądu o ukaranie sprawców. Ponadto policjanci odebrali również 44 prawa jazdy i 98 dowodów rejestracyjnych pojazdów.


Policjanci z grupy SPEED nie tylko egzekwują przestrzeganie przepisów, ale także angażują się w dialog ze społeczeństwem na temat bezpieczeństwa na drogach. Pod koniec czerwca br. zorganizowali oni spotkanie z mieszkańcami Sądecczyzny w ramach cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, podczas którego omawiano problemy i zagrożenia dotyczące parkingu przy al. Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu, zwyczajowo nazywanego „Jojkiem”. Na podstawie opinii i sugestii mieszkańców, policjanci zaproponowali rozwiązania i działania mające na celu poprawę sytuacji w tym miejscu.


Funkcjonariusze sądeckiej grupy „SPEED” regularnie sprawdzają, czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza wieczorem i w nocy. Policjanci nie tolerują piratów drogowych i karzą ich surowo. 21 lipca br. zabrali prawo jazdy i nałożyli 14 punktów karnych na kierowcę mazdy, który jechał 112 km/h na ulicy Legionów w Nowym Sączu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Następnego dnia, około godziny 23:00, zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu mitsubishi, który wydawał zbyt dużo hałasu i spalin na parkingu przy al. Józefa Piłsudskiego. Sprawę skierują do sądu.


Przypominamy, że każdy może zgłosić Policji np. miejsce, gdzie często dochodzi do przekroczenia prędkości, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub wysyłając nagranie z agresywnym zachowaniem innego kierowcy na adres mailowy: stopagresjidrogowej@nowy-sacz.policja.gov.pl.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować