Wieczór Cecyliański w Nowym Targu

Wieczór Cecyliański w Nowym Targu

W niedzielę 18 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu zorganizowano koncert zatytułowany "Wieczór Cecyliański". Na scenie zaprezentowały się słynne Rabiańskie Chóry, a także muzycy z Nowego Targu i okolic.

 

Święta Cecylia jest patronką muzyki kościelnej i sakralnej, a więc chórzystów, lutników, organistów i zespołów wokalno – muzycznych. Zwykle przedstawiana jest z jakimś instrumentem muzycznym. Jej charakterystycznymi atrybutami są: anioł, róże, miecz i instrumenty muzyczne, które wiążą się z jej śmiercią męczeńską i legendą.

 

Tym razem na scenie w MOK zaprezentowali się: Chór „Watra” z Raby Wyżnej pod dyrygenturą Marii Wójcik, a także rabiański chór „Kantylena” oraz Oaza Młodzieżowa z parafii NSPJ w Nowym Targu pod dyrekcją ks. Michała Mroszczaka, Schola „Promyki” także z nowotarskiej parafii p.w. NSPJ pod dyrekcja ks. Janusza Skorupy i chór „Świętego Marcina” z Klikuszowej pod dyrekcją Stanisława Twaroga oraz chór „Echo Gorczańskie” z Nowego Targu pod batutą Piotra Augustyna.

 

Organizatorami Wieczoru byli: burmistrz Nowego Targu, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, nowotarski Miejski Ośrodek Kultury oraz Podhalańskie Stowarzyszenie Muzyczne - Chór „Echo Gorczańskie”.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować