Zakończył się kluczowy etap budowy Instytutu Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ informuje, że zakończył się istotny etap realizacji Instytutu Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu. To wyjątkowe przedsięwzięcie ma na celu stworzenie nowoczesnego i trwałego ośrodka, który będzie promował kulturę i dziedzictwo regionu.

Zakończył się kluczowy etap budowy Instytutu Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu

Od połowy roku 2022 trwały intensywne prace budowlane przy Instytucie, które zostały zakończone w grudniu 2023. Obecnie trwają odbiory techniczne, podczas których dokładnie sprawdzane są wszystkie elementy konstrukcji, urządzeń i sprzętu na terenie inwestycji.


W tym czasie trwają również ostatnie prace wykończeniowe oraz dostarczane są wysokiej jakości wyposażenie i sprzęt, które będą służyć realizacji celów i misji Instytutu.


Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu, jako oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, z pewnością wzbogaci ofertę kulturalną i edukacyjną Małopolski. Uroczyste otwarcie placówki zaplanowane jest na początek 2024 roku.


Inwestycja realizowana jest w ramach projektu UDOSTĘPNIANIE ZASOBÓW DZIEDZICTWA – UTWORZENIE INSTYTUTU DZIEDZICTWA NIEMATERIALNEGO LUDÓW KARPACKICH dofinansowanego ze środków unijnych.


Źródło: MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować