Włoch zwycięzcą 62. Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Riccardo Zoidl wygrał 62. Małopolski Wyścig Górski. Włoch pokonał Martona Dinę i Jonasa Rappa, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Partnerem głównym wydarzenia była Małopolska.

Włoch zwycięzcą 62. Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Na mecie królewskiego etapu Jabłonka-Stary Sącz, Przehyba (126 km) Zoidl, zawodnik Teamu Felt Felbermayr, pokonał Dinę (ATT Investments, był najlepszy podczas prologu i pierwszego etapu MWG 2024) oraz Rappa (Hrinkow Advarics). Wymieniona trójka w takiej samej kolejności stanęła na podium klasyfikacji generalnej.

Górzysty profil III etapu stanowi rokrocznie nie lada wyzwanie dla zawodników, a końcowa wspinaczka najczęściej rozstrzyga o losach całego wyścigu. Małopolskie podjazdy - choć nie tak długie jak słynne, alpejskie serpentyny - swoją krętością i stromizną również potrafią sprawić ogromne problemy kolarzom.

Trzeci etap prowadził przez Czarny Dunajec, Szaflary, Knurów, Ochotnicę Dolną i Stary Sącz. Poza wspomnianą Przehybą, na uczestników czekały wyzwania na Przełęczach Knurowskiej i Gaboń. W niedzielę poprawiła się pogoda i po dwóch dniach, w końcu przestał padać deszcz.

Po kilku kolejnych próbach sędziowskie radio poinformowało o ucieczce sześciu kolarzy, w tym trzech Polaków, Radosława Frątczka (Voster ATS), Jakuba Musialika (Lubelskie Perła Polski) i Maksymiliana Radosza (Mazowsze Serce Polski). Prowadzący uzyskali na zjeździe z Przełęczy Knurowskiej blisko dwie minuty przewagi, jednak sztywny podjazd pod Gaboń przekreślił ich szanse.

Na długim podjeździe pod Przehybę (1175 metrów nad poziomem morza, jeden z głównych szczytów w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim) co chwila odpadali kolejni zawodnicy, nie wytrzymujący trudów rywalizacji. To wtedy od przeciwników odskoczył Zoidl, który ostatecznie dotarł na metę jako pierwszy. 23 sekundy po nim finiszowali Dina i Rapp, a najlepszym Polakiem - zarówno na etapie, jak i w klasyfikacji końcowej MWG - został Piotr Pękala (Santic-Wibatech), zajmując odpowiednio 5. i 4. miejsce.

Małopolski Wyścig Górski 2023 | 3. etap - 2 czerwca: Jabłonka - Stary Sącz, Przehyba (126km)

Zwycięzca etapu: Riccardo Zoidl (Team Felt Felbermayr)

Zwycięzca klasyfikacji generalnej „Małopolska”: Riccardo Zoidl (Team Felt Felbermayr)

Zwycięzca klasyfikacji punktowej „Chochołowskie Termy”: Felix Ritzinger (Team Felt Felbermayr)

Zwycięzca klasyfikacji górskiej „Wadowscy.pl - centrum caravaningowe”: Marijn Ijmker (Volharding Cycling Team)

Zwycięzca klasyfikacji młodzieżowej U23 „Raso”: Malte Hellerup (Team Aalborg Sparkassen Denmark)

Zwycięzca klasyfikacji drużynowej „Gazeta Krakowska”: Santic-Wibatech

Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować