Zakończył się remont LKS „Łosoś”

W związku z konkursem „Małopolskie świetlice wiejskie 2023” dla gmin z województwa małopolskiego, gmina Łososina Dolna otrzymała dofinansowanie z budżetu województwa w wysokości 29 812,00 zł. Środki te zostały przeznaczone na wyposażenie pomieszczenia Ludowego Klubu Sportowego „Łosoś”, który pełni rolę świetlicy wiejskiej dla mieszkańców sołectwa Bilsko.

Zakończył się remont LKS „Łosoś”

Celem konkursu było wsparcie świetlic wiejskich, które są miejscem integracji społecznej i kulturalnej na terenie gmin, a także przyczyniają się do poprawy jakości życia na małopolskiej wsi i rozwoju regionu.


Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zakupiono nowe meble, nagłośnienie, szafki, stół do tenisa stołowego, telewizor, projektor i ekran. Łączny koszt zadania wyniósł 42 588,65 zł. Zadanie to było współfinansowane ze środków województwa małopolskiego w ramach konkursu „Małopolskie świetlice wiejskie 2023”.


To wielka korzyść dla mieszkańców Bilska i dla piłkarzy, którzy korzystają z tego pomieszczenia. Jest to miejsce estetyczne i komfortowe. Chciałbym podziękować tym, którzy zaangażowali się w prace remontowe i podniesienie standardu pomieszczenia. Dzięki środkom zewnętrznym udało się je dobrze wyposażyć, aby służyło społeczności sołectwa Bilsko – mówi Andrzej Romanek wójt gminy.


Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować